Beluister deze pagina met proReader

D66 wil naast rekenkameronderzoek ook verkenning naar raadsonderzoek

dinsdag 19 oktober 2010

Los van alle commotie om niet gecommuniceerde informatie zal D66 de nieuwe Rekenkamercommissie verzoeken een onderzoek in te stellen naar de besluitvorming rond de bouw van het nieuwe gemeentehuis en de ontwikkeling van het Haderaplein en Raadhuisplein. Niet vanwege de niet gecommuniceerde informatie, maar vanwege de aanhoudende ruis en soms wilde speculaties rond dit project. D66 wil maximale openheid en transparantie en een rekenkameronderzoek kan daarbij een belangrijke rol vervullen. Ook al zal een flink deel van de Harense bevolking tegen de nieuwbouw blijven, D66 hoopt dat een onafhankelijk onderzoek naar de besluitvorming een helder beeld oplevert en dat dit bijdraagt aan herstel van het vertrouwen van de burgers in de politiek. Maar vooral ook wordt gehoopt en verwacht dat de uitkomsten veel leerzaams zullen opleveren voor de toekomst. Uiteindelijk is dat waar het om gaat. Want de herinnering die uitsluitend achteruit kijkt, doet maar de helft van het werk.

Naast dit rekenkameronderzoek, dat mogelijk pas kan plaatsvinden nadat alle bouwplannen zijn afgerond, is D66 een voorstander van een verkenning naar de wenselijkheid en mogelijkheden van
(raads)onderzoek naar de gang van zaken rond de niet gecommuniceerde informatie van Draaijer en Partners: een drastische bijstelling naar beneden van de opbrengsten van de ontwikkelingen van het Haderaplein. De raadsvergadering van 18 oktober bracht geen opheldering. Betrokkenen hebben een verschillende herinnering en beleving.
Het verkennend onderzoek zal het onderzoeksterrein afbakenen, de onderzoeksvragen formuleren en de mogelijkheden verkennen om maximale opheldering te verkrijgen. Een motie om hiertoe te komen is vanwege de zorgvuldigheid en het late tijdstip waarop het onderwerp aan de orde kwam, aangehouden tot donderdag 21 oktober 2010.




print pagina Mail een vriend

Inhoudsopgave


online netwerken